• Slider
    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa.
  • Slider
    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa.
Całodobowa Lecznica Weterynaryjna Vet Med

Jak przygotować się do wizyty u weterynarza

Share Button

Wizyta u lekarza weterynarii może być czymś stresującym zarówno dla zwierzaka, jak i właściciela. Dlatego mamy nadzieje, że poniższa lista pomoże Państwu odpowiednio się do niej przygotować się.

1) Jeżeli przychodzą państwo po raz pierwszy do danej lecznicy, przydatna jest książeczka zdrowia Waszego Pupila lub inne dokumenty medyczne czy historie leczenia, jeżeli takie miało miejsce.

2)Na wizytę do lekarza zawsze warto przyprowadzić zwierzaka na czczo, jeżeli jest to możliwe, co może ułatwić wykonanie diagnostyki, jeżeli byłaby ona konieczna (badanie krwi, zdjęcie RTG, sedacja w celu dokładniejszego badania).

3) Jeżeli sprowadza Państwa konkretny problem, który zauważyliście u swojego zwierzaka (a nie na przykład rutynowa wizyta), warto zrobić sobie w domu listę niepokojących objawów. Zagwarantuje to, że o wszystkim, co może pomóc w dokonaniu diagnozy, Państwo wspomną w gabinecie.

4) Jeżeli przyszli Państwo na szczepienie zwierzaka, zawsze przed wizytą warto pomyśleć, czy pupil nie wykazywał jakichś objawów chorobowych (biegunka, wymioty, osowiałość, brak apetytu). Lekarz będzie o to pytał i może przełożyć termin szczepienie ze względów zdrowotnych. 
Szczepienia wykonuje się dopiero po odrobaczeniu zwierzaka, więc jeżeli minęło przynajmniej kilka miesięcy od odrobaczenia, warto przyjść najpierw po tabletkę, a dopiero po tygodniu na szczepienie.

5) Każdy zwierzak przychodzący do lecznicy powinien być odpowiednio zabezpieczony. Psy prosimy przyprowadzać na smyczy – warto też pomyśleć o kagańcu, nawet jeżeli pies normalnie nie jest agresywny, może zareagować agresją podczas badania lekarskiego. Koty powinny być w transporterze lub przynajmniej pudełku. Zwierzęta nieszczepione (zwłaszcza szczenięta i kocięta) muszą być również albo w transporterze, albo na rękach u właściciela – taki zwierzak nie ma odporności na choroby zakaźne, z którymi niestety może mieć kontakt w lecznicy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.